Tel/fax. 52/ 385 82 22 | Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Pielgrzymka do Brazylii - 13 dni

Pielgrzymka do Brazylii – 13 dni

Pielgrzymka do Włoch i Francji

Dzień 1: Warszawa / Amsterdam / Rio de Janeiro

Zbiórka uczestników pielgrzymki na lotnisku Warszawa Okęcie, odprawa bagażowa o godz. 04.05 i wylot do Amsterdamu o godz. 06.05. Przylot na lotnisko Amsterdam Schiphol o godz. 08.15, , wylot do Rio de Janeiro o godz. 08.35, przylot na lotnisko Rio de JaneiroGaleao-A.C. Jobim o godz.19.35. Odbiór bagaży i przejazd do hotelu, kolacja i nocleg.

Dzień 2: Rio de Janeiro

Śniadanie. Zwiedzanie miasta: Maracanã, Sambodromo, centrum historyczne, Katedra, a następnie wjazd na Pão de Açucar (Głowa Cukru). Powrót do hotelu. Kolacja, nocleg.

Dzień 3: Rio de Janeiro

Śniadanie. Zwiedzanie Corcovado z górującą nad miastem figurą Chrustusa Zbawiciela. Dzień wolny – plażowanie na Copacabana. Kolacja i nocleg. Opcjonalnie: Wyjście na wieczorny spektakl folklorystyczny „Samba Show” w kabarecie Plataforma.

Dzień 4: Rio de Janeiro / Paraty

Śniadanie. Przejazd do Petropolis, miasta założonego w 1843 roku - górskiej rezydencji rządzącego Brazylią w latach 1831 - 1889 cesarza Pedro II. Petropolis to górski kurort otoczony bujnymi ogrodami, pamiątka po cesarskiej Brazylii. Msza święta w Katedrze św. Piotra z Alcantary, w której znajdują się grobowce ostatniego cesarza Brazylii - Dom Pedro II i jego rodziny. Zwiedzanie Muzeum Imperialnego i Pałacu Krzyształowego. Opcjonalnie zwiedzanie zdegustacją browaru Bohemia. Przejazd do Paraty. Przyjazd do hotelu. Kolacja i nocleg.

Dzień 5: Paraty

Śniadanie. Rejs między wyspami i wypoczynek na wyspiarskich plażach. Kolacja i nocleg.

Dzień 6: Paraty / Aparecida

Śniadanie. Przejazd na zwiedzanie zabytkowego miasteczka – Paraty, będącego perłą architektury kolonialnej i zarazem nadmorskim kurortem. Czas wolny. Przejazd do Aparecidy, kolacja i nocleg.

Dzień 7: Aparecida / São Paulo

Śniadanie. Zwiedzanie Bazyliki Matki Bożej Niepokalanie Poczętej z Aparecida. Kolacja i nocleg. Przejazd doSão Paulo, kolacja i nocleg.

Dzień 8: São Paulo

Po śniadaniu zwiedzanie największego miasta w Brazylii. São Paulo jest najbardziej zaludnionym miastem w Ameryce Południowej. Miasto zostało założone w 1554 roku przez jezuitów Manoel da Nobrega i świętego Jose de Anchieta. Zwiedzimy- Katedrę, Stare Miasto, Park, Teatr. Powrót do hotelu, kolacja i nocleg.

Dzień 9: São Paulo/ Foz do Iguaçu

Śniadanie. Przelot do Foz do Iguaçu. Foz do Iguaçu – wizyta w Parku ptaków (ParquedasAves). Przejazd do jednego z najpiękniejszych cudów natury, wpisanego w 1986r. na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO – Parku Narodowego Iguaçu. Rzeka spływając kaskadami w przepaść nieustanie rozpyla kropelki wody, dzięki czemu na niebie stale rysują się wspaniałe tęcze. W niezwykłej scenerii wyróżnia się Diabelska Gardziel (Garganta del Diablo) - spadek wody z 14 oddzielonych wodospadów z ogłuszającym hukiem staczają się z urwiska o wysokości 90 m. Przyjazd do hotelu, kolacja i nocleg.

Dzień 10: Foz do Iguaçu

Śniadanie. Całodzienna wycieczka na wodospady od strony argentyńskiej. Przekroczenie granicy z Argentyną i przejazd kolejką wąskotorową do początku szlaku turystycznego w Parku Narodowym. Spacer pomostem o długości 1,5 km na skraj wodospadu Garganta del Diablo. Podpłynięcie łódką motorową bezpośrednio pod ścianę wodospadów oraz przejazd specjalnymi samochodami przez las deszczowy. Powrót do hotelu.

Dzień 11: Foz do Iguaçu / Rio de Janeiro

Śniadanie. Transfer na lotnisko i przelot do Rio de Janeiro. Czas wolny na plażowanie. Przejazd do hotelu w Rio de Janeiro, kolacja i nocleg.

Dzień 12: Rio de Janeiro / Paryż / Warszawa

Po śniadaniu transfer na lotnisko w Rio de Janeiro, odprawa bagażowa o 15.40 i wylot do Paryża o godz. 17.40.

Dzień 13 Powrót

Przylot na lotnisko Paris Charles de Gaulle o godz. 07.40 i wylot do Warszawy o godz. 09.55. Przylot na lotnisko Warszawa – Okęcie o godz. 12.05.

Cena pielgrzymki: 14 999 zł/os.Termin: 20.01 – 01.02. 2018

Cena zawiera:

 • Przeloty z Polski do Brazylii i z powrotem z opłatami lotniskowymi i bagażowymi liniami rejsowymi Air France
 • Zakwaterowanie w Hotelach ****/*** (kat.lokalnej), pokoje dwuosobowe z łazienkami
 • Śniadania i obiadokolacje
 • Transport klimatyzowanym autokarem z lodówką i wc
 • Bilety wstępu do wszystkich miejsc zwiedzania według programu
 • Opiekę i informacje pilota - przewodnika,
 • Bilety wstępów wg programu, Rejs statkiem w Paraty z obiadem, wejście na Corcovado i Głowę Cukru, wejście do parku wodospadów Iguacu w Brazylii i Argentynie, Parku i Grande Aventura, wejście do Parku Ptakow
 • Kolacja w Foz i show folklorystyczny
 • Ubezpieczenie KL z wliczoną opcją chorób przewlekłych do 30 000 EUR, NNW do 4000 EUR, bagaż podróżny do 400 EUR.
 • Obowiązkową składkę na TFG (Turystyczny Fundusz Gwarancyjny) w wysokości 13 zł/os.

Cena nie zawiera:

 • napojów do posiłków, opłat za lokalnych przewodników, napiwków dla kierowcy i przewodników, itp. (170 USD/os., płatne na miejscu), transferu na/z lotnisko Okęcie, ubezpieczenia od ryzyka kosztów rezygnacji, na życzenie istnieje możliwość ubezpieczenia od kosztów rezygnacji za dodatkową opłatą (5 % ceny wyjazdu); chęć ubezpieczenia należy zgłosić najpóźniej w ciągu 7 dni od wpłaty zaliczki.

Uwagi:

przewidziana codzienna msza św, niezbędny paszport ważny min. 6 miesięcy od daty powrotu; kolejnośćzwiedzanychmiejscmożeulecdrobnymzmianom.