Tel/fax. 52/ 385 82 22 | Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.

PIELGRZYMKA DO ZIEMI ŚWIĘTEJ - 8 DNI

PIELGRZYMKA DO ZIEMI ŚWIĘTEJ - 8 DNI

Pielgrzymka do Ziemi Świętej

DZIEŃ 1 TEL AVIV

Zbiórka na lotnisku Warszawa Okęcie o godz. 07.25, odprawa bagażowa i wylot do Izraela o godz. 10.25.Przylot do Tel Avivu o godz. 15.20, odbiór bagaży i przejazd do hotelu w Tyberiadzie lub okolicy. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 2 TABGHA – KAFARNAUM – JEZIORO GENEZARET

Śniadanie, po którym udamy się do doliny Tabgha, aby zwiedzić Kościół Prymatu oraz Bazylikę Rozmnożenia Chleba i Ryb. W Kafarnaumodwiedzimy Dom św. Piotra oraz ruiny Synagogi, zobaczymy również Górę Błogosławieństw. Następnie popłyniemy statkiem przez Jezioro Genezaret, a nad rzeką Jordan odnowimy przyrzeczenia Chrztu Świętego. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 3 HAJFA – NAZARET – KANA GALILEJSKA

Po śniadaniu przejazd do Hajfy: Góra Karmel i Sanktuarium Stella Maris, panorama miasta oraz świątyni i ogrodów Bahajów. Następnie udamy się do Nazaretu, gdzie nawiedzimy Bazylikę Zwiastowania NMP oraz Kościół św. Józefa. Z Nazaretu przejazd do Kany Galilejskiej, miejsca pierwszego cudu Jezusa.Małżeństwa odnowią przysięgę ślubną oraz otrzymają błogosławieństwo kapłana.Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 4 GÓRA TABOR – CEZAREA NADMORSKA - JEROZOLIMA

Śniadanie, po którym przejazd do podnóża Góry Tabor, skąd taksówkami wjedziemy na szczyt. Nawiedzimy Bazylikę Przemienienia Pańskiego. Następnie pojedziemy do Cezarei Nadmorskiej, spacer brzegiem morza – zobaczymy pozostałości akweduktu z czasów rzymskich. Przejazd do Jerozolimyi nasze pierwsze spotkanie ze świętym miastem - Góra Oliwna, panorama miasta, Kaplica Dominus Flevit, Getsemani, Ogród Oliwny. Przejazd do hotelu w Betlejem. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 5 JEROZOLIMA

Śniadanie. Przejazd do Jerozolimy. Zwiedzimy Sanktuarium Wniebowstąpienia oraz Kościół Pater Noster wraz z Grotą. Drogą Niedzieli Palmowej udamy się w kierunku doliny Cedronu nawiedzając Kaplicę Dominus Flevit (miejsce, gdzie Pan Jezus zapłakał nad Jerozolimą). Nawiedzimy także Ogród Getsemani – bazylika Agonii Pana Jezusa, kościół Grobu NMP. Przejście pod Ścianę Płaczu, Góra Syjon: zwiedzanie Wieczernika i bazyliki Zaśnięcia NMP, Kościół św. Piotra – In Gallicantu. Powrót na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 6 JEROZOLIMA

Po śniadaniu przejazd do Jerozolimy i zwiedzanie Starego Miasta:Kościół Litostrotos – miejsce sądu Pana Jezusa, Via Dolorosa – Droga Krzyżowa, bazylika Grobu Świętego na Kalwarii – Golgocie, Kościół św. Anny i Ecce homo. Odwiedzimy miejsce pamięci YadVashem i zobaczymy symbol Izraela – siedmioramienną Menorę. Powrót na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 7 BETLEJEM – POLE PASTERZY – EIN KAREM – QUMRAN – MORZE MARTWE

Śniadanie. Udamy się na Pole Pasterzy, nawiedzimy Bazylikę Narodzenia Pańskiego, Kościół Św. Katarzyny orazGrotę Św. Hieronima i Grotę Mleczną. Przejazd do Ein Karem – miejsca urodzenia św. Jana Chrzciciela. Następnie udamy się do Qumran – starożytnej osady Esseńczyków położonej na Pustyni Judzkiej, gdzie odkryto słynne zwoje zawierające księgi ze Starego Testamentu. Spacer nad Morzem Martwym. Powrót na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 8 EMAUS – JAFA - POWRÓT

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu i przejazd do Emaus – miejsca, gdzie Pan Jezus ukazał się po raz pierwszy po Zmartwychwstaniu. Następnie przejazd do Tel Avivu i zwiedzanie jego najstarszej dzielnicy– Jafa. Starożytne, kolorowe i malownicze uliczki zaprowadzą nas ze starówki aż do portu, który uważany jest za jeden z najstarszych portów na świecie. Pożegnalny obiad z podsumowaniem pielgrzymki. Przejazd na lotnisko do Tel Avivu, odprawa bagażowa i wylot powrotny o godz. 18.00. Przylot na lotnisko o godz. Okęcie o godz. 21.05, zakończenie pielgrzymki.

Termin:                 

27.01–03.02.2014

 

Cena pielgrzymki:      3590 zł/os.

Cena zawiera:

  • Bilety lotnicze wraz z opłatami lotniskowymi
  • 7 noclegów w Hotelach ***/****, pokoje dwuosobowe z łazienkami
  • 7 śniadań, 7 obiadokolacjiw formie bufetu, 1 obiad.
  • Transfery klimatyzowanym komfortowym autokarem
  • Opiekę i informację turystyczną pilota
  • Lokalnych przewodników w Ziemi Świętej
  • Ubezpieczenie w Allianz KL z wliczoną opcją chorób przewlekłych do 10 000 €i NNW do 1300 €

Cena nie zawiera:

  • napojów do obiadokolacji,
  • biletów wstępów, wjazdu na górę Tabor, rejsu statkiem po Jeziorze Galilejskim orazzwyczajowych napiwków - na ten cel należy posiadać ok. 100 USD na osobę.

Uwagi:

dokument niezbędny do wyjazdu: paszport ważny min. 6 miesięcy od daty powrotu

na życzenie możliwy pok. 1-os. za dopłatą 650 zł

przewidziana jest codzienna Msza święta

w zależności od miejscowych uwarunkowań kolejność zwiedzania może ulec zmianie