Tel/fax. 52/ 385 82 22 | Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

SAMOLOTOWA PIELGRZYMKA DO HISZPANII i FRANCJI – 8 DNI

Samolotowa pielgrzymka do Hiszpanii i Francji – 8 dni

Samolotowa pielgrzymka do Hiszpanii i Francji

DZIEŃ 1 PRZYLOT DO BARCELONY

Zbiórka uczestników na lotnisku w Warszawie Okęcie. Odprawa bagażowa o godz. 18.40i wylot do Barcelony o godz. 20.40, przylot na lotnisko Barcelona El Prat o godz. 23.35, odbiór bagaży i przejazd na nocleg (tego dnia bez obiadokolacji) w ok. Tarragony.

DZIEŃ 2 REUS - TARRAGONA

Śniadanie, przejazd do Reus, które jest rodzinnym miastem wielkiego architekta Antoniego Gaudíego i choć nie ma tu budynków autorstwa samego Gaudiego, to można obejrzeć wieleciekawych budynków secesyjnych z XIX i XX w. Zobaczymy także dom Gaudíego z pamiątkową tablicą,kościół SantPere, gdzie mały Antoni został ochrzczony oraz Plaça de lesPeixateriesVelles. Przejazd do Tarragony słynnej zwielu staro-rzymskich zabytków wpisanych na listę światowego dziedzictwa UNESCO, jak PasseigArqueologicze starożytnym amfiteatrem i areną, na której odbywały się wyścigi rydwanów. Zwiedzimy też romańsko-gotycką katedrę, której początki sięgają XII wieku oraz zobaczymy El Puente del Diablo–dawny akwedukt rzymski. Wyjazd w kierunku Saragossy. Obiadokolacja i nocleg w okolicy Saragossy.

DZIEŃ 3 SARAGOSSA - LOURDES

Śniadanie i wyjazd do Sarragosy.Po drodze - przejeżdżając przez piękne Pireneje zatrzymamy się w sanktuarium Maryjnym Torreciudad. Miejsce związane jest również z założycielem Opus Dei – Jose Maria Escriva.Nawiedzenie sanktuarium Matki Bożej El Pilar w Saragossie. Obiadokolacja i nocleg w Lourdes.

DZIEŃ 4-5 LOURDES

Śniadanie i całodzienny pobyt w Lourdes.. Zwiedzanie Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej i miejsc związanych z życiem Świętej Bernadetty, której objawiła się Matka Boża, prosząc Ją o modlitwę i pokutę za grzeszników. W zamian Matka Boża ofiarowała w tym miejscu źródełko z cudowną wodą. Kąpiel w basenach, modlitwa w miejscu objawienia w Grocie Masabiel, Droga Krzyżowa. Wieczorna procesja ze świecami. Każdego dnia obiadokolacja i nocleg w Lourdes.

DZIEŃ 6 LOURDES-ANDORA

Śniadanie i pożegnanie z Lourdes. Naszym kolejnym celem będzie KsięstwoAndory, ulokowane w Pirenejach pomiędzy Hiszpanią a Francją. Oprócz urokliwego położenia słynie także jako obszar bezcłowy, w którym znajduje się wiele sklepów obiecujących udane zakupy po okazyjnych cenach. Wśród zabytków można wymienić Casa de la Vall - kamienny dom z XVI wieku. Obecnie budynek jest siedzibą rządu Andory. Ciekawymi zabytkami są także romańskie, kamienne świątynie, jak kościół Sant Vincent d’Enclar z VIII w. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu położonego na wybrzeżu Costa Brava.

DZIEŃ 7 BARCELONA

Po śniadaniu przejazd na zwiedzanie Barcelony –zobaczymy niesamowite dzieło życia Gaudiego, czyli Katedrę Sagrada Familia, stare miasto z Katedrą Św. Eulalii, dzielnicę gotycką, kolejny baśniowy wytwór Gaudiego- Park Guell, skąd roztacza się wspaniały widok na całą Barcelonę, spacer wzdłuż Passeig de Gracia, przy której znajdują się dwa najważniejsze Domy Gaudiego - Casa Mila oraz CasaBatillo, Wzgórze Montjuic ze stadionem olimpijskim oraz średniowieczna dzielnica La Ribera z poświęconym patronce żeglarzy Kościół Santa Maria del Mar, znany m.in. z bestsellerowej powieści Falconesa „Katedra w Barcelonie”. Odbędziemy spacer deptakiem Las Ramblas do dzielnicy portowej z Kolumną Krzysztofa Kolumba. Powrót na obiadokolację i nocleg do hotelu położonego na wybrzeżu Costa Brava.

DZIEŃ 8 MONTSERRAT – BARCELONA

Po śniadaniu przejazd na Montserrat, gdzie znajduje się klasztor Benedyktynów będący świętym miejscem Katalończyków. Zwiedzanie sanktuarium z figurką La Morenety -Czarnej Madonny - patronki Katalonii. Następnie przejazd na lotnisko w Barcelonie, odprawa na lot powrotny o godz. 15.05, wylot do Polski o godz. 17.05. Przylot do Warszawy Okęcie o godz. 20.00.Zakończenie pielgrzymki.

Cena pielgrzymki: 3040 zł/os.Termin: 25.09 – 02.10.2017

Cena obejmuje:

  • Bilety lotnicze wraz z opłatami lotniskowymi i bagażowymi (bagaż podręczny do 10 kg i2 sztukibagażu głównego do 20 kg/szt. na 1 osobę)
  • Transfery klimatyzowanym komfortowym autokarem wg programu
  • 7 noclegów w hotelach ***, pokoje 2,3-osobowe z łazienkami
  • 7 śniadań, 6 obiadokolacji,
  • Opiekę i informację turystyczną pilota Ubezpieczenie w TUiR „Axa”: KL z wliczoną opcją chorób przewlekłych do 10 000 EUR, NNW do 2000 EUR, bagaż podróżny do 200 EUR. Obowiązują warunki ubezpieczenia Axa „Kontynenty”.

Cena nie obejmuje:

  • biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, opłat za miejscowych przewodników, zestawy audio-guide, opłat za komunikację miejską lub wjazdowych do miast, opłat klimatycznych i miejskich, itp. (na ten cel należy posiadać ok. 90 €/os.); napojów do obiadokolacji, ubezpieczenia od ryzyka kosztów rezygnacji, na życzenie istnieje możliwość ubezpieczenia od kosztów rezygnacji za dodatkową opłatą (5 % ceny wyjazdu); chęć ubezpieczenia należy zgłosić najpóźniej w ciągu 7 dni od wpłaty zaliczki.

Uwagi:

  • dokument niezbędny do wyjazdu: paszport lub dowód osobisty
  • na życzenie możliwy pok. 1-os. za dopłatą 990 zł
  • przewidziana jest codzienna Msza święta
  • program jest ramowy i może ulec drobnym zmianom w kolejności odwiedzanych miejsc.